Wednesday, April 26, 2017

Stephen Frears'i "The Program" (2015)

Lance Armstrong'i dopingusaagat käsitlev esimene (kindlasti mitte viimane) film näitab oskuslikult, milliseks cheateriks tõeline american hero osutus. Teemat saab käsitleda mitmeti, essa filmi täht on vapustav Ben Foster, kes säras manipuleeriva petisena nii sisemiselt kui väliselt.

****

Kristian Levring'i "The Salvation" (2014)

Taanlaste poolt toodetud kummardus klassikalistele vesternidele, eesotsas nende tuntuima näoga, härraga Mads Mikkelsen. See on solid saloonide ja kaheraudsetega ehitud, euroopalikult viimistletud, ameerikalikus keskkonnas (tegelt South Africa) meelelahutus.

***

Gary Fleder'i "Homefront" (2013)

Olgugi, et jagan seisukohta Jason Statham'ist, kui ühe stiilseimast briti actionstaarist, siis tema filmid sellel kümnendil on märksa nõrgemad võrreldes eelmise dekaadiga ("Snatch"; The Bank Job"; "Transporter"; "Crank"). Seetõttu on käesolev möllufilm küll ok kisma, kuid sisu poolest tühi ja maitselage usa heromovie.

**

Steve James'i "Life Itself" (2014)

Maailmakuulsa filmikriitiku, Roger Ebert'i, elust rääkivas dokfilmis näitab, kuidas erakordselt kõrge ja terase intellektuaalse võimekusega ajakirjanik ja filmifanaatik tõusis koos konkurendi ja hilisema sõbra Gene Siskel'iga usa filmimaastiku hinnatuimaks pealtvaatajaks, kelledelt kultuseks saanud "Two Thumbs Up" tähendas suurt võitu.

***

Craig Zobel'i "Z For Zachariah" (2015)

Tsivilisatsioon on hävinenud. Järele on jäänud 2 meest ja 1 naine. Mis saab edasi? Yup, arvasid õigesti. Üks ebavajalik pool-emotsionaalselt laetud armukolmnurk, mis muudab ebapädeva science fiction loo veelgi kahtlasemaks don't-know-what'iks.

**

Patricia Riggen'i "The 33" (2015)

2010 aastal Tšiilit raputanud kullakaevanduse varing, mis jättis 700m sügavusele lõksu 33 kaevurit, eskaleerus globaalseks sündmuseks 17 päeva hiljem peale ellujääjate avastamist. 69 päeva peale varingut toimunud päästeoperatsiooni jälgis lives üle miljardi inimese.

***

Paul A. Kaufman'i "Magic Beyond Words: The J.K. Rowling Story" (2011)

TV-movie oli kohutavalt britilik biograafia draama, kus maailma üht tuntuimat kirjanikku kehastas võluva nimega (Poppy Montgomery) kaunis naine. Paraku polnud minu cup of tea.

*

John Hillcoat'i "Triple 9" (2016)

Gäng kriminaale ja korrumpeerunud võmmid, võimas gameplan massiivse heisti läbiviimiseks, solid cast machosid ja surmavaid relvi. Kahjuks igakord, kui lubav film võttis tuurid üles, valmistas käppe ka pettumuse tempo aeglustuse ja pigem mõttetute stseenide näol. Kohati kaasahaarav, kuid omataoliste filmide seas pigem kindel pingipoiss.

***

Jean-Baptiste Leonetti' "Beyond The Reach" (2014)

Poolteist h mõnusat two-man show'd, kus veteran Michael Douglas näitab taas oma teravat pilku, enamasti läbi snaiprisihiku endast 3x noorema alukates ringi jooksva kollanoka suunas. Lihtne, kuid efektiivne thriller, mis endalegi üllatuseks pakkus elamuse.

****

Henry Alex Rubin'i "Disconnect" (2012)

Põnev multi-story juhib tähelepanu tänapäeval levinud sotsiaalsele probleemile, kus tohutus infoühiskonnas kaotatakse omavahel inimlik side, oskus suhelda ja suhestuda. Draama teeb eriliseks kompleksete lugude põrkuvus ning edasikanduv tugev sõnum.

*****

No comments:

Post a Comment