NWA üürike, kuid silmipimestav tähelend LA karmimast hood'ist on muusika žanri piibli üks peatükke. Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E jt on legendid ja too musikaalne biograafia on respekt neile. Kõigile, kes armastavad hip-hop & rap muusikat, must watch.
*****
Tõsielul põhinev hinnatud draama käsitleb endas usa-s levinud politsei põhjendamatut vägivalda noorte mustade meeste vastu. Konkreetsest loost saab lugeda siit. Mõned ajad tagasi ise Oaklandis Fruitvale'i jaamas BART-ilt maha astudes tabas uitmõte, et sellest on ju film. Ja veel milline.
****
Jean-Marc Vallee' "Demolition" (2015)
Olles nautinud režissööri eelnevaid filme, ei jätnud mind külmaks ka too draama. Üheaegselt muigavalt humoorikas kui eluliselt traagiline, pakkus film soliidse elamuse peaosas suurepärase Jake Gyllenhaal'iga. Mainitud varasemate teosteni ei tõusnud, kuid palju puudu ei jäänud.
***
Paul Feig'i "Spy" (2015)
Hollywood on tootnud järgmise koomilise actionfilmi, mida on üritatud kujundada võimalikult britilikus võtmes (et olla cool). Ei tea, nagu moosisaiale määriks veel ketšup-sinep peale. Pigem ei teeks. Muidu meelelahutus lihtsas võtmes. Mõned stseenid olid haha, kuid sisult tühi. Kestvaid emotsioone ei tekitanud.
**
Duncan Jones'i "Warcraft" (2016)
Populaarse videomängu World of Warcraft põhjal tehtud fantaasiafilm oli eelmise suve kinode big bust. Maksis ropult, feilis ropult. Kolossaalne teostus, kuid kaasa haarata ei suuda. Nagu vaataks midagi, mida oleks juba kunagi näinud ning see juba siis ei meeldinud. Skip.
*
Chris Weitz'i "A Better Life" (2011)
Päikselise LA slummides toimuv draama viib meid gängikultuuri ja immigratsooniprobleemide maailma, kus igapäev on olelusvõitlus pilvelõhkujate taustal. Karmilt hea film. Alahinnatud ja vähetunnustatud. Demian Bichir peaosas kandideeris rolli eest kuldmehele, paraku ei saanud, kuid siin filmis on ta kahtlemata winner.
***
Kevin Goetz'i & Michael Goetz'i "Scenic Route" (2013)
Kui tahad õhtuks: 1) lühikest 2) põnevat 3) minimalistlikku 4) ootamatut 5) kõrbekuuma thrillerit, siis see on sinu film. Oli hea, kuid lõpp lisas mõnusa twisti, mis tegi filmi väga heaks.
****
Ryan Gosling'i "Lost River" (2014)
Naistelemmikust A-cat actor Mr. Gosling'i (mitte pildil) filmi debüüt kaamera taga oli põneva plotiga lugu, mis kahjuks ei deliverdanud oma potensiaali. Mõjutused mehe varasematest töödest Mr. Refn-iga olid ilmsed, kuid selginemise asemel hoopis tumendasid pilti. Lost cause.
**
John Stockwell'i "Kid Cannabis" (2014)
Naljakalt meelelahutuslik, samas seikluslikult kaasahaarav tõsielu film usa-kanada piiril savuäri ajanud noorukitest. Mõni stseen filmis kuld (nod to John C. McGinley) ja need jäävad ka eredalt meelde. Lugu mitte just pikalt, kuid fun oli siiski.
***
Matt Ross'i "Captain Fantastic" (2016)
Kel õnnestus eelmine aasta kinodes seda gem'i vaadata, ilmselt nõustuvad minuga, et taolisi filme peaks rohkem olema. Vaimukaid draamasid, mis avardavad maailmapilti ning panevad mõtlema kastist välja. Mõtlema elu ja valikute peale. Ka siin toon special performance välja ja selleks kapten fantastic ise - Viggo Mortensen.
****
No comments:
Post a Comment