Sunday, November 26, 2017

Kathryn Bigelow' "The Hurt Locker" (2008)

Kümnendi esimesel Oscari-galal parima filmi kuldmehikese koju viinud põnevusdraama on fantast karakterthriller. Propagandistlik joon oli eemaldatud, keskenduti psüh-teemadele nagu mindset/relationship ja oh üllatust - mõjus slash toimis.

*****

Nick Cassavetes'e "The Notebook" (2004)

Kes ei teaks või poleks näinud toda romantilist draamat, mida peavad mitte ainult naised, vaid ka hulk mehi (jah, ka mina) üheks žanri silmapaistvamaks teoseks sellel sajandil. Film, mis tõi suurde mängu golden retriever Ryan Gosling'u, on algusest peale oma muinasjutulise keskkonna ja narratiiviga justkui unenägu, mida kõik on kord oma elu jooksul näinud. Aegumatu film.

****

Alan Parker'i "The Life of David Gale" (2003)

Viimaste sündmuste valguses, kus koopaoravad loobivad Kevin Spacey't käbidega, tuletaksin kõigile meelde, miks tema ründamine niivõrd palju kaja saab. Simple - kuna ta on lihtsalt fantastiline näitleja (eriti 90's). Love-hate vahel on jää õhuke. Nagu ka siin.

***

John Moore' "Flight of The Phoenix" (2004)

Seikluslik draama on remake 1965 aasta samanimelisest originaalist, mida ma kahjuks näinud ei ole. Samas olen seisukohal, et see on üks nendest filmidest, kus uus tulemine ei ole taganud tõusu ei loo sisus ega visuaalis. Vaadatav, aga unustatav.

**

Nigel Cole' "A Lot Like Love" (2005)

Kõrvalolev kollaaž alati vaimukast Ashton Kutcher'ist ja kenast kaasosatäitjast on romantilise komöödia üks tublimaid saavutusi. See ütleb nii mõndagi filmi sisu, kvaliteedi ja meelelahutusliku aspekti kohta. Lühidalt - nõrk. Skip.

*

Courtney Hunt'i "Frozen River" (2008)

Vahva on leida sõltumatuid filme, mis suudavad oma minimalistliku, kuid äärmiselt naturaalse keskkonnaga sind ilma suurema vaevata ümbritseda. Süžee, mis polekski nagu kirjutatud, vaid kusagil maailma nurgas on kaamera käima pandud, tuleb iseenesest. Kriminaalselt hea leid.

***

Walt Becker'i "Wild Hogs" (2007)

Metsikud orikad, lol. Kes ei mäletaks seda nüüdseks juba ka teleekraanil leierdatud rumalat seikluskomöödiat. Taolistele filmidele on oma kindel sihtgrupp olemas ning selle suurust ei maksa alahinnata. Ma sinna ei kuulu, aga naeran, kui asi on seda väärt. Lack of chemistry tho.

**

Peter Berg'i "The Kingdom" (2007)

Hindan väga režissööri käesoleva kümnendi põnevikke, kuid tema esimesed üllitised mind kaasa haarata ei suutnud. Kuningriik oli kahtlemata samm õiges suunas. Lähis-Ida pingekoldes aset leidev actionthriller oli mehelik meelelahutus, mille kogu potensiaal jäi siiski realiseerimata.

***

Steven Spielberg'i "Catch Me If You Can" (2002)

Peale sajandivahetust õnnestus ühel mõjukamal directoril ühte teosesse paigutada kahe põlvkonna tõenäoliselt silmapaistvaimad tähed. Lisaks super castile tegi filmi unustamatuks lausa sürreaalselt ergutav story, mis in fact, oli real life events. Classic.

****

Brett Harvey' "The Union: The Business Behind Getting High" (2007)

Dokfilm Kanada BC osariigi näitel, kuidas (ja miks) maailma üks võimsamaid taimi, kanep, on elukeskkonnas sõbralikus soosingus ning äri selle taga tulus ja liigub riikliku regulli poole. Aga milleks õppida nendelt, kes seda oskavad?

*****

No comments:

Post a Comment