Wednesday, November 18, 2015

Edward Burns'i "Sidewalks of New York" (2001)

Minu affection Ed Burns'i filmide vastu on Filmiblogis juba varem dokumenteeritud. Just tema esimeste teoste vastu. The interlocking lives and loves of six New Yorkers. Lihtne ja fantastiline.

*****

Victor Salva' "Peaceful Warrior" (2006)

Kas see oli "EuroTrip" hangover või mis, kuid tollest tuntud Scotty järgmine film suuremat tähelepanu ei saanud. Inspireeriva sisuga spordidraama vääriks rohkem kiitust. Meeldisid melanhoolse muusika saatel filmis peituvad sümbolid, mida avastades oli kogum sisukam kui pealtnäha tavaline ühe-mehe-jutustus.

****

Niki Caro' "North Country" (2005)

Fiktiivne, kuid tõsielul põhinev draama esimesest edukast seksuaalse ahistamise kaasusest US-is. Kohtuprotsessi ei näe, vaid näeme seda ilmailustamata robustset tööelu Minnesota külmades kaevandustes, mis selleni viis. Ma ei kujuta ette, et mõni feminist suudaks seda filmi 'nautida'.

***

Joe Wright'i "Atonement" (2007)

Inglise sõjaaegne kvaliteetdraama toob ekraanile tolle aja noored talendikad briti näitlejad nagu Keira Knightley, James McAvoy, Benedict Cumberbatch ja 13a rolli eest Oscari nom saanud Saoirse Ronan. Pikk ja looklev. Nagu hea, kuid samas ei jätnud mind rahulolevaks. Polnud halb, kuid polnud ka minu film.

**

Richard Eyre' "Notes on a Scandal" (2006)

Pinget hoidev suhtedraama. Kohati läheb hoog kiireks ning see tekitab põnevust. Mängiti maha idee, et iga hetk on niigi hõre kaardimaja kokku kukkumas ning kaalul on parandamatute tagajärgedega elu(de) muutused. Toimis.

***

Arie Posin'i "The Chumscrubber" (2005)

Ma ei vaadanud filmi pildil oleva Billy Joe Armstrong'i (tegelt lihtsalt look-a-like) tõttu, vaid sattusin musta komöödiat sisaldavale sürrile hoopis vasemal asuva Camilla Belle' tõttu. Film, millele aplodeeritakse või lahkutakse enne lõppu. Kole tahumatu oli sotti saada, mis see on. Vahel see cool, kuid siinkohal mitte.

*

John Crowley' "Intermission" (2003)

Mitmete elus hammasrataste vahele jäänud dublinlase elud ristuvad koomiliste juhtumiste käigus, mida iseloomustavad armastus, ahnus ja vägivald. Ükskõik kui english specialist sa ka pole, subtiitrid pane peale, et mahlased peidetud naljad kaotsi ei läheks. Iirlased räägivad teistsugust keelt. Iringlish. Film ise kaval.

***

M. Night Shymalan'i "Signs" (2002)

Kunagine kinosensatsioon, kuulsa India õudusmeistri farmifilm. Selle mehe parimale filmile ei pääse ligi, kuid asetan tipu lähedale oma veenvate õuduselementide, lähenemisele suhetele ning tekkinud emotsioonide tõttu.

****

Shane Carruth'i "Primer" (2004)

Plot lause "If you always want what you can't have, what do you want when you can have anyhting?" on muidugi meeliköitev, kuid tehniliselt võttes oli film keeruline. Väga keeruline. Peaksin harima ennast füüsikas. Siis vaatama uuesti. Ja veel uuesti ehk.

***

Alexander Payne'i "Sideways" (2004)

Veel üks kinohitt eelmisest kümnendist, mida mina hiljuti (ca 1-2 aastat) vaatasin. Tohutult sümpatiseeriv näitlejatekollektiiv ning päikseliselt maaliline California veinipiirkond sobisid valatult Mr Payne'le parima screenplay Oscari toonud romantilist idülli. Veinisõpradele kohustuslik vaatamine.

****

No comments:

Post a Comment