Ma ei ole hoki fänn. Kuid too Nõukogude Punaarmee hokikoondise mängijate enda silmade ja sõnade läbi lahtiveeruv spordidok oli üks mu eelmise aasta lemmikfilme. Julgustan kõiki vaatama pingelist ja silmaringi avardavat dokki, kus sportlikud oskused ja julgus kohtusid süsteemi ja moraalsete väärtustega.
*****
Anthony Wonke' "Ronaldo" (2015)
Lootsin CR7 filmist niivõrd palju enamat. Tema biograafiaga olen niigi kursis. Tahtnuksin lihtsalt maapoisi kombel seletusi, miks ta just nii käitub ja omi asju teeb. Ma ei saanud seda. Ta on küll väliselt raskesti mõistetav ja vorbib oma pojast uut CR7-t, kuid inimesena on ta siiski hea südamega, perfektsionist lihtsalt.
**
Joon Ho Bong' "Memories Of Murder" (2003)
Lõuna-Korea krimka oli mul varamus ootel mitu aastat enne kui nüüd hiljuti lõpuks plaadi keerlema panin. Oli huvitav, vahepeal mõnusalt tempokas ja samal ajal ka segadusse ajav. Kuna "Zodiac" oli pärast, siis paralleele tuleb tõmmata vastupidiselt, kuid nüüd näinuna mõlemat põnevikku, on need nagu "Infernal Affairs" ja "The Departed". Not that good, but solid.
***
James Wan'i "Furious Seven" (2015)
Vaatasin veidi hiljem, kui Paul Walker'i (RIP) emotsionaalne ekraanilt lahkumine oli rambivalgusest kadunud. Kui nüüd mitte sentimentaalseks muutuda, oli film crap, minu jaoks ammendunud seeria. Mitmel põhjusel.
**
Dominic Sena' "Gone In Sixty Seconds" (2000)
Mõned filmid on kustumatud. Blond Angelina Sway'na, šarmikas Nic Cage Memphis'ena, Eleanor, "brothers love is brothers love" jne on kustumatud mälestused mitte ainult minu, vaid paljude 90'ndate kidulthoodi generatsiooni jaoks. Epic movie.
****
Kiefer Sutherland'i "Truth or Consequences, N.M." (1997)
Kunagi ammu nähtud Kiefer Sutherland'i director debut ei kukkunud finantsilises plaanis edukaks. Tegelt oli lausa krahh. Sealt võib leida ka põhjusi, miks Jack Bauer enam filme ise ei teinud. Ainult näitles. Ja hästi, nagu ka siin oma põnevikus. Underrated stuff.
***
Ron Oliver'i "Love at the Thanksgiving Parade" (2012)
Tänupühadest on küll mõni aeg möödas ja ega ma tahtlikult sellisele klišeedest kubisevale tv-moviele muidu peale ei satu, kui mitte vastava occasioni ajal valel ajal ekraani ees peatudes. Bad acting jm kummituslikult negatiivsed filmitahud on kõik esindatud.
*
Ron Howard'i "How The Grinch Stole Christmas" (2000)
Dr. Seuss'i kuulsal lasteraamatu põhjal 15a tagasi ilmunud Grinchi fantaasiarikas jõulufilm on küll paljudele väikestele meeltmööda, kuid minu sisemine laps juba filmi keskpaigaks tuikas unemaailmas.
**
Jeremiah S. Chechik'i "Christmas Vacation" (1989)
Sellel jõuludel vastavateemalist postitust ei tule, vaid kirjutan ainult mõnest varemnägemata jõulufilmist, mis õnnestunud näha. Üks on Griswold'i family christmas-plans-turns-to-big- disaster kogupere komöödia. Tore vanakooli teos, kuid püsivat jõulufilmi sellest ei saa.
***
Urmas E. Liiv'i "Must Alpinist" (2015)
Forget jõulufilmid, minge parem kinno ja vaadake head Eesti kraami. Siinkirjutaja hinnangul on Eesti Film viimastel aastatel astunud hiiglaslikke samme ja seda tuleb tunnustada. Must Alpinist taaskord midagi originaalset. Eesti noored näitlejad. Kivi.
*****
Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!
ReplyDeleteAn Thái Sơn chia sẻ trẻ sơ sinh nằm nôi điện có tốt không hay võng điện có tốt không và giải đáp cục điện đưa võng giá bao nhiêu cũng như địa chỉ bán máy đưa võng ở đâu uy tín.