Wednesday, March 31, 2021

 

Mike Brett'i & Steve Jamison'i "Next Goal Wins" (2014)

Spordidok maailma kehveima jalkakoondise - Ameerika Samoa - ajaloolisest triumfist. Fantastiline film näitamaks, milline jõud on lootusel pealtnäha ületamatute võimaluste ees ning mida tähendab päriselt elus olla võitja. Braavo!

*****

Yorgos Lanthimos'i "The Lobster" (2015)

1 Oscarile (original screenplay) kandideerinud düstoopses tulevikulinnas toimuv romantiline komejant oli ühtpidi mõnusalt muigama ajav, teistpidi kohmetult rahutu. Selle all mõtlen ootusärevust, et lugu tõuseks õhku, kuid seda ei juhtunud. Briljantne cast tho.

***

Woody Allen'i "Irrational Man" (2015)

Woodster'i iga-aastane üllitis, mis seekord tundus kiirelt kokkuklopsitud läila tükk neurootilisest kirjaniku veidrikust ja kiiresti selliseid tegelasi ahmivast noorest tütarlapsest. Kuigi Emma Stone ja Joaquin Phoenix väga mahedad talendid, siin särama ei löödud mõttetu üheülbalise loo tõttu.

**


Gavin O'Connor'i "Jane Got A Gun" (2016)

GOC on teinud varasemalt väga häid filme, nt 2011a "Warrior". See vestern tollele tasemele ei küündi, küll aga on ütlemata tore sõõm throwback wild west õhku. Okei meelelahutus, kus mõistagi köidab tähelepanu minu lemmik Natalie Portman. Möödub kiirelt ja pikalt meelde ei jää, kuid alati pole see halb.

***

Steven Spielberg'i "Bridge of Spies" (2015)

Coen Brothers'i kirjutatud screenplay + Spielberg'i directing + starring Tom Hanks. Tundub liiga hea, et tõsigi olla. Aga on ja Külma Sõja aegne spioonithriller vastab ka oma haibile, kuigi show varastab briljantse kõrvalrolli eest ka kuldmehikesega premeeritud Mark Rylance. Kohutavalt pikk ja hämar, kuid ürgselt stiilne ja huvitav draama.

****


Jay Roach'i "Trumbo" (2015)

Lugu, millest ei teadnud varasemalt ka mina mitte, seisneb 40-ndate ja 50-ndate Hollywood'i blacklisting teemal ehk kirjutajate represseerimine maailmavaatelisuse tõttu. Eesotsas tolleaegne üks staar screenwritereid Dalton Trumbo, kelle rollis särab 'the man who knocks' Bryan "WW" Cranston. Pikk ja looklev, kuid teemast huvitunule on tegu soliidse ajaviitega.

***


Michael Thelin'i "Emelie" (2015)

Horror-thriller, mille trailer mõistagi vägev ning tekitab tihti asjatut huvi pigem kehva produkti vastu. Nii ka siin - ehmatused saad promoklipist kätte. Lugu ise, tegelaste ega dialoogi osa võib rahulikult olemata jääda, kuna see on nõrk ja võlts.

*


Dexter Fletcher'i "Eddie The Eagle" (2015)

Võluv biograafia. Briti underdog suusahüppaja Eddie Edwards'i lugu pääseda 88' Calgary Olümpiale on imetlusväärne pühendumine ja unistuste täitmine. Loole on õnnestunud teha ka vääriline film suurepäraste osatäitmistega.

****

Adam Alleca' "Standoff" (2016)

Vaid 1h20min kestev pingeline vastasseis 2 mehe vahel on vähe tunnustust saanud thriller. Tundmatu tegija poolt kirjutatud ja vändatud põnevik on mõnede jaoks ilmselt lahja, kuna setting on 2 tuba ja trepp, kuid minimaalsus on teinekord hoopis suur võit. Solid.

***

Asif Kapadia' "Amy" (2015)

Mõni mees on lausa loodud dokfilme tegema - Kapadia' spordidokid "Senna" ja "Diego Maradona" on fantastilised, kuid kaugele ei jää Amy Winehouse elu puudutav biograafia. Intiimsed kaadrid ja personaalsed atestaadid iseloomustavad emotsionaalset dokki vaimustavast talendist.

****

No comments:

Post a Comment