Monday, May 31, 2021


"David Attenborough: A Life on Our Planet" (2021)

Üks mees on näinud rohkem looduslikku elu meie ümber kui keegi teine ning see film on tema mantra. Sir David Attenborough - 95-aastane legendaarne hääl, seikleja ja teadlane on ikoon, keda kuulates tekib alati lootus, et kõik on veel võimalik. Tema sõnum on lihtne - me peame väärtustama elu meie ümber rohkem. Ta on lihtsalt GOAT!

*****


Ericson Core' "Togo" (2019)

Legendaarse kelgukoera Togo biograafia on küll loo sisu ja kohatise üle võlli CGI tõttu veidi kulmukergitav, kuid vajutab täpselt ka soft spottidele, milledeks on Willem Dafoe peaosas ning armastus koerte vastu. Kangelaslik ja maruline, samas võimsalt disnilik.

****

Steve McQueen'i "Widows" (2018)

Mr. McQueen - mitte legendaarne 'The King of Cool', küll samuti väga omapärane filmikunstnik. Too hämarates ruumides ja tänavatel toimuv krimidraama tema tugevaim teos pole. Soliidne aga läheb lohesse pikkuse tõttu.

***

Donald Petrie' "Little Italy" (2018)

Romantiline komöödia on mõnusalt juustune nagu korralik Itaalia pizza - seda nii teksti, karakterite kui kogu settingu osas. Erkvärviline, meeleolukalt lõbus ja isuäratavalt nämma. Nagu Itaalia ikka. Aga filmina päris imal saavutus.

**


Guy Ritchie' "Aladdin" (2019)

Siinkirjutaja on mõistagi suur Guy Ritchie' filmide fänn, aga see disney projekt on kaugel tema parimatest. Legendaarse 92'a joonisfilmi uusekraniseering oli tema jaoks puhas moneytree, see sisuliselt ei puutu tema loomingusse, mida ilmestab original screenplay. Halb.

*

J.C. Chandor'i "Triple Frontier" (2019)

Scriptimeister Mark Boal'i kirjutatud ja talendika Mr. Chandor'i poolt lavastatud action-packed meestekas on soliidne vaatamine. Cast on esinduslik, Lõuna-Ameerika tegevuspaik põnev, story pingeline. See x-factor siiski puudub, mis tõstaks filmi kõrgklassi ešeloni.

***

John Dower'i "The Mystery of D.B. Cooper" (2020)

1971a lennukikaaperdamine tundmatu mehe? poolt on senini ainuke lahenduseta õhupiraatluse case ajaloos. Greatest heist ever või lihtsalt labane möödavaatamine faktidest? Naelutav dok pakub välja mitmeid tuntumaid teooriaid. Väärt!

****

Peter Hedges'i "Ben Is Back" (2018)

Draama ühendab endas kaks ootamatut asja - narko ja jõulud. Tõusvalt alanud film, kus noor ainestaja ilmub ravilt ootamatult jõululaua taha, hääbub aga filmi teises pooles, läheb oodatud teed ja topatakse klišeedesse. Olenemata sellest tugevad rollid ema-rollis Julia Roberts'i ning nooruki rollis director's poja Lucas'e poolt.

***

Tyler Nilson & Michael Schwartz'i "The Peanut Butter Falcon" (2019)

2019a enimteeninud iseseisev film, nö sleeper-movie ehk ilma eelneva promota hakkas peale linastumist kerima kõrgustesse. Ja põhjusega. Fantastiline film, audentne setting ja liigutav lugu. Feel-good gem.

****


Rian Johnson'i "Knives Out" (2019)

Wau wau wau. Üks tolle aasta minu lemmikumaid filme, mis oli nii teravalt maitsekas, nutikas ja stiilne nagu patriarhi palees olevad noad võimsas kollektsioonis. Tohutult kaasahaarav lugu juhatas mitmetele radadele lisades järk-järgult twiste. Ja no cast - lihtsalt super!

*****

No comments:

Post a Comment