Friday, May 19, 2017

Juan Jose Campanella' "El Secreto de Sus Ojos" (2009)

Argentina masterpiece. Imeline müstilisusest ja audentsusest pakatav draama, mille tugev romantiline külg seob filmi kompaktseks tervikuks, mis vaevalt ühegi vaataja külmaks jätab. Fantast dialoog, karakterite värvisus, üllatusi pakkuv script ja supper režii. Perfect cinema.

*****

John Hillcoat'i "The Road" (2009)

Post-apokalüpsi filme on varemgi tehtud ja tehakse edaspidigi, kuid vähesed suudavad küündida "Raja"-tasemini olles niivõrd minimalistlikud loo ja tegelaste osas, samas haarates vaatajat oskuslikult oma kaosuslikku maailma. Open-world comp game'de inspiratsioon. Seiklusdraama hilisesse õhtusse.

****

Troy Duffy' "The Boondock Saints II: All Saints Day" (2009)

10a varem linastunud esimene film oli fantastiline Boston-Irish gangster action. Järjefilm celebreitis küll samu sümpaatseid tegelasi, kuid filmist puudus tollane flow and glow. Solid piece karmimat meelelahutust, kuid kes on näinud esimest filmi, teab millest ma räägin.

***

Trent Cooper'i "Father of Invention" (2010)

Ei saa salata, filmi vaatamise põhjusteks olid näod kõrvaloleval pildil. Kevin Spacey oma näitlejatalendi tõttu, Camilla Belle ka oma talendi tõttu hmm. Okei, komöödia pisut ajab naerma, tõsiselt võttes pigem nutma.

**

Lars von Trier'i "Antichrist" (2009)

Vastuolulise taanlase Mr. Trier'i kompleksne horror-draama ei ole lihtne vaatamine. Esiteks on loo keerukus ja fantaasiaelemendid põimitud nii, et hetkekski ei tohiks valvsust kaotada, muidu võib kaduda ka järg ning huvi. Teiseks osade stseenide brutaalsus, mis võib tekitada nihelust kuni füüsilise valuni.

*

Jacques Audiard'i "Un Prophete" (2009)

Hinnatud ja sh parima võõrfilmi Oscarile kandideerinud Prantsuse vangladraama on pikk ja looklev meestefilm, mis pakub nii ergutavaid kui imalamaid stseene. Plussiks on kuigivõrd sümpaatse peategelase kesksus ja uue kultuuriruumi avarus.

***

Lee Daniels'i "The Paperboy" (2012)

Nimekate staaridega packitud cast ning fancy poster tõmbasid tähelepanu tollele thrillerile, kuid film ise oli päris kentsakas ning seda mitte heas mõttes. Arusaamatu ohkiv jant, millel olid küll mõned omad hetked, kuid tundus sama fake kui Nicole Kidman'i hooker-look.

**

Jeff Nichols'i "Mud" (2012)

Absoluutne kvaliteetdraama on unikaalsete karakterite, fantastilise filmi editiga, Arkansase metsiku looduse ning nagu ühe tegelasena osaleva Mississippi jõega väärt vaatamine. Matthew McConaughey peaosas näitab, miks ta on üks käesoleva kümnendi säravamaid föönikseid. See on omanäoline film, mis võib vaatajaga jääda pikemaks.

****

Chris Buck & Jennifer Lee' "Frozen" (2013)

Oscareid võitnud, kinokassades rahauputust teinud ning paljudele väikestele mudilastele uusi kangelasi toonud animatsioon on siiani vast käesoleva kümnendi üks mõjukamaid omas žanris. Väljendub see nii teleekraanil kui kaubandusmaailmas, kus Disney nopib tõenäoliselt tänapäevalgi veel suuri kopikaid. Fav tegelane oli kahtlemata naljasuu Olaf, kes vääriks lausa oma multikat.

***

Josh Boone'i "Stuck In Love" (2012)

Armastusest erinevates vormides, vanustes ja variatsioonides. Suhetepuntra lahtiarutamine töötab, kuna filmis on teravmeelset huumorit, meeli rõõmustavat romantikat ning mõtlema panevat temaatikat. Lisaks 1) naisnäitlejad on oma haavatavuses kütkestavad 2) soundtrack annab extra feel good touchi. Check it out.

****

No comments:

Post a Comment