Thursday, May 21, 2020

Adam Elliot'i "Mary and Max" (2009)

Üks parimaid karakter-animatsioone, mis nähtud. Südantlõhestav lugu, millele mõjub uskumatult liigutavalt idee tingimusteta sõprusest ja lootusest, et kõik on võimalik. Väärtuseks ümbritsev detailne kuid halli karva joonismaailm. Top movie!

*****

Sylvester Stallone' "Rocky Balboa" (2006)

Legendaarse Rocky poksifilmide seeria 6 osa, kus peale 15a Sly taas ringis. Halastamatu ja inspireeriv. On üks epic stseen, kus esindub Sly relentless attitude ning tema võime näitlejana ja seda teavad kõik, kes kunagi mõnda motivational videot vaadanud.

****

Stephen Gaghan'i "Syriana" (2005)

2006 oli big year Gorgeous George jaoks, tema directitud "Good Night, and Good Luck" kandideeris 2-le Oscarile, kuid kauaoodetud Kuldmees tuli hoopis parima kõrvalosa eest selles poliitilises oil industry draama-põnevikus, mis polnud küll mastaapne, kuid siiski solid.

***

Brad Bird'i "The Incredibles" (2004)

Perekond superkangelaste multikas oli mõistagi worldwide success kinodes ja sai ka hulga prežtiisseid auhindu, sh Best Animated Feature Film'i kuldmehikese, kuid minust jooksis mürgel mööda. Lastega vaadates oleks ilmselt teine teema, kuid üksi peale pannes tüdines kiirelt.

**

Tim Burton'i "Charlie and The Chocolate Factory" (2005)

TB + Johnny Depp, legendary duo on the field of making extravaggant pictures. Jah, sealt on tulnud palju head kaupa, kuid ka jura ja üks nendest jamadest sai kokku keeratud sellega siin.

*

Stephen Daldry' "The Reader" (2008)

Kate Winslet'ile kauaoodatud Best Leading Actress'i kuldmehikese toonud emotsionaalne post WWII-draama. Lühidalt on tegu väga tugeva filmiga, mida ilmestab 2 jooksvat lugu, üks hetkes ja teine meenutus, mis komplementeerivad üksteist hästi. Vb ehk veidi jäi venivaks minu jaoks, kuid Kate'i võitu, eriti erootikastseenides, see ei mõjuta.

***

Steven Spielberg'i "Munich" (2005)

Tõsielul põhinev lugu 1972a München'i Olümpial aset leidnud traagilisest juhtumist, kui palestiinlased võtsid hotellis pantvangi Iisareli sportlased, kes hiljem ka hukati ning sellele järgnenud jahist vastutavate püüdmiseks ja elimineerimiseks. Väga pikk, a keda teema huvitab, see leiab ka filmi endale paeluvana.

****

Andrew Stanton & Lee Unkrich'i "Finding Nemo" (2003)

Sajandi alguses tuli nüüdseks juba legendaarsete joonisfilmide staatusesse tõusnud multikaid välja kuhjaga. Üheks neist oli Nemo, Dory, Marlin jt rääkivate kalakeste seiklused suures ookeanis, mis õnneks sai pärjatud ka kuldmehikesega.

***

Tim Burton'i "Big Fish" (2003)

Mõned read siin enne tegin Tim Burton'i ühe teose maha, kuid tollele seiklusdraamale teen küll pai, kuna see on lihtsalt vägev seiklus. Mõned stseenid kohe vapustavalt lahedad ning Ewan McGregor'i lahked silmad ja haarav narratsioon tõstavad neid veelgi esile.

****

Martin Scorsese' "The Departed" (2006)

2007a Oscaritel 4 auhinda (Picture, Director, Screenplay, Editing) korjanud ikooniline Bostoni krimithriller pole küll original movie (vt "Internal Affairs"), kuid Leo, Jack, Damon, Wahlberg, Baldwin jt tegid sellest tolle kümnendi ühe meeldejäävaima põneviku. Hands down, ma vaatan seda varsti jälle.

*****

No comments:

Post a Comment