Tuesday, March 27, 2018

 Fredrik & Magnus Gertten'i "Den unge Zlatan" (2015)

Haruldasi kaadreid ja kommentaare pakkuv dokumentaal käesoleva sajandi ühest koloriitsemast jalgpallurist, rootsi jumalast, lõvist meeste keskel - Zlatan oma arrogantsuse, intelligentsuse ja vapustava talendiga. Super!

*****

Bennett Miller'i "Foxcatcher" (2014)

Mark Schultz'i biograafial põhinev draama on spordifilmide arvestuses kindlasti kümnendi üks tugevamaid. Fantastiline režii ja cast, pildil kolmest mehest kaks väärisid rolli eest ka kuldmeest, kuigi ei saanud. Näitab inimloomuse nii võimsamaid kui haigemaid külgi mitmel tasandil.

****

Don Cheadle' "Miles Ahead" (2015)

Tunnustatud näitleja debüüt kaamera taga ja mitte ainult, vaid ootuspäraselt ka selle ees geniaalse jazzmuusika legendi Miles Davis'ena. Kiirel tempol mööduv lugu kahjuks suurt huvi ei ärata, seetõttu on kahjugi, et vahepealsed mahedad muusikapalad lühikeseks jäid.

***

Rupert Goold'i "True Story" (2015)

Olenemata ootamatutest, kuid siiski toredatesse draamarollidesse liialt kiindumata, võib öelda, et Jonah Hill'i ja James Franco' vaheline klapp toimis. Mis oli ka selle want-to-be-a-crime-thriller positiivne külg, kuna lugu ise oli surmigav. Püüdis olla müstiline, kuid kaasamõtlemine oli pigem väsitav ning ei teeninud ühtegi kõrgendatud meele huvipunkti.

**

Stephen Frears'i "Florence Foster Jenkins" (2016)

Meryl Streep on kahtlemata THE actress of a lifetime oma purustavate kuldmehikeste rekorditega (ka selle filmi eest nom), kuid juhtub seda, et ka temale omaselt võimsalt mängitud rollid satuvad jaburate ja kuivade lugude sisse. Üheks on nt too hiljutine draama, mis oli lihtsalt ajaraisk.

*

Kip Andersen & Keegan Kuhn'i "Cowspiracy: The Sustainability Secret" (2014)

Dokfilm, mis võtab küll humoorikalt, kuid fookust mitte kaotamata, vaatajate ees paljaks meie planeedi ühe olulisema keskkonna probleemi, mis takistab tulevikus Maa jätkusuutlikkust elukeskkonnana nii nagu me tunneme seda praegu.

***

Rob Marshall'i "Into The Woods" (2014)

Disney võttis tuntud muusikali ning tegi sellest vahvate efektidega seiklusfilmi lastele, twistiks tunne, et loosse imbuvate kuulsate muinasjututegelaste rodu ei lõppegi. Paraku teeb see filmist mannetu tohuvabohu, mille main story hääbub metsasügavusse sama kiirelt, kui kaob huvi aru saada, mis on järjekordse karakteri roll antud etenduses täpselt. Segased lood.

**

Luc Besson'i "Lucy" (2014)

Peategelaskeskne sci-fi action, kus kaunis Scarlett lahutab vaataja meelt mõttemängude ja võitluskunstidega. Besson' on 'originaal'skripti kokku pannud  justkui kolmest filmist: "Leon", "Inception", "2001: A Space Odyssey". Kaval. Pikalt meelde ei jää, aga toimib ajaviitena.

***

Chad Stahelski' "John Wick" (2014)

Mõne aasta tagune actionthriller tõi žanrisse kauaoodatud uue kangelase, kes in fact on: 1) originaalne 2) värske 3) ultracool 4) Keanu. Film, mis pakub kaasahaarava elamuse esimesest stseenist alates, saab kiidusõnu ka teostuse osas (debut film). Teine osa needed! ja see obv tuli.

****

Chad Stahelski' "John Wick: Chapter 2" (2017)

Aasta tagasi kinodes linastunud järg oli esimese eduloo jätk. Ja ka lihtsalt loo jätk - film alustas hetkest, mil eelmine lõpetas. Stiilne action-koreograafia maitseka soundi ja hämara settinguga töötab oivaliselt. Triloogia last chapter - plz come.

****

No comments:

Post a Comment