Friday, June 7, 2019

Tarvo Mölder'i "Ott Tänak: The Movie" (2019)

Eesti ühe andekaima ja töökaima sportlase ajajoon ja tema kestev teekond tõusmisel ralli maailmameistriks. Fantastiline dokfilm, mille emotsioonid, intervjuud, helid ja kiirused jäävad vaatajaga. Saaremaa mees! #goOtt

*****


Peter Farrelly' "Green Book" (2018)

Autoarmastajad sümpatiseerivad ka käesoleva aasta Oscari-galal parima filmi ja veel 2 kuldmehikest võitnud draamale, kus lisaks kahele suurepärasele osatäitmisele pildil olevate Viggo Mortenseni ja Mahersala Ali näol, teeb meeldejääva etenduse ka 1962' Cadillac Sedan DeVilles.

****


Nicolai Fuglsig'i "12 Strong" (2018)

Afganistani mägistel nõlvadel toimuv war action, kus peale 9/11 sinna saadetud SF-tiim peab koostööd tegema kohaliku sõjabossiga, et vastu hakata Talibani mässajatele. Film kohati äge võimsate möllustseenide ja intensiivsete dialoogidega, kuid liialt laiali looklev ja seetõttu veniv.

***


Clint Eastwood'i "The 15:17 To Paris" (2018)

Tõsielul põhinev lugu Pariisi rongis terrorismiakti ära hoidnud jänkipoegadest. Kiiruga tehtud episoodilised kaadrid nende eludest kuni ühise rongitripini on lahmivad, küll aga on tempo pigem meeldiv ja filmi päästab ärev kulminatsioon.

**

Jay Chandrasekhar'i "Super Troopers 2" (2018)

2001a. hittfilmile tehti kauaoodatud järg, tegijaks samad näod, tegevuseks samad olukorrad maanteepatrullis. Damn, poleks oodanud sellist jura. Paljudele ilmselt imponeerib tulenevalt nostalgiast, kuid mina küll seda rõõmu ei mäletanud ega nähtu uut ka ei tekitanud. Pettumus.

*

Rene Vilbre' "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" (2018)

Menuka ja naljaka esimese filmile naeris vast pool Eestit kaasa, teisele heal juhul sellest omakorda pool. Kuigi 3 vanderselli olid endiselt (mees)vaatajale sümpaatsed, siis trall oli kuidagi oluliselt rohkem hajevil ning ei pakkunud toda meelelahutust, mis esimene film. Hirm on ka kolmanda osa 'Ristiisad' ees, sest paraku kipuvad taolised komöödiad end kiirelt ammenduma.

**

Ethan & Joel Coen'i "The Ballad of Buster Scruggs" (2018)

Coen'i vendade uus Old West-themed film, milles jutustatakse 6 lugu elust ja vägivallast. Vaimustavad dialoogid ja vendade stiilsus nii tegelaste kui scene loomisel on tuntav. 6'st loost 3 on ka pöidlad üles. Aga leidma pead need ise.

***

Peter Berg'i "Mile 22" (2018)

Duo Berg+Wahlberg on sellel kümnendil teinud mitmeid väga haaravaid ja kvaliteetseid actionfilme ning lähiajal on tulemas lisagi. Kuid viimatine 22 Miili on justkui nende teiste filmide musta materjali kogum. Kahjuks arusaamatu ja sisutu. Vaatasin ja unustasin. Ootan juba uut.

**

Guillermo del Toro' "The Shape of Water" (2017)

Möödunud aasta Oscari-galal parima filmi, režissööri ja veel 2 kuldmehikest võitnud draama oli küll visuaalselt kena, kuid mitte stand-out etteaimatava loo ja vähese võlu tõttu. Performanced aga võimsad, trofeed võideti valedes kattides.

***

Bradley Cooper'i "A Star Is Born" (2018)

Bradley Cooper - debüütfilm lavastajana, aus ja veenev roll kantrimuusikuna, musitseerimine koos fellow multitalent Lady Gaga'ga, megaedu box offices ja nutvad naised kinosaalis. The Man can do it all. Ja siis lisaks veel see lugu - "Shallow", mis lõhkas youtube'i ja mitmedki muusikakandjad konstantsest repeadist. Üks tugevamaid muusikafilme viimastel aastatel.

****

No comments:

Post a Comment