Sunday, March 22, 2020

Ergo Kuld' "Talve" (2019)

Eestlaste südametes armastatud O.Luts'u jutustuste põhjal valminud "Kevade", "Suvi" ja "Sügis" järjefilm, kus säravad super cast noorte näitlejatega, Mick Pedaja sound ja kaunis suvine Eestimaa. Humoorikas käsikiri töötab. Nostalgia ilmne. Taaskord meeldiv lisa Eesti filmile.

*****

Dexter Fletcher'i "Rocketman" (2019)

Biograafia Reginald Dwight'ist, mehest, kelle anne ja olemus joonistub filmis juba varakult välja ning kaasahaaravalt viib sind kaasa musikaalsele fantaasiarännakule, millel nimeks Elton John. Üllatusin, kui palju see show mulle meeldis. Põhjusteks briti golden boy Taron Egerton ning avatud kaardid ühe julgeima artisti loo jutustamisel.

****

Toomas Kirss' "Pilvede all. Neljas õde" (2018)

Eesti vast edukaima ja läbi aastate vaadatuima tv-seriaali tulevikus toimuv filmiprojekt ei ole film kunstilises mõttes, vaid sarja pikem osa. Ei ole ka mitte kõige õnnestunum, kuid paraku olen üks nendest meestest, kes kaasa kõrval "sattunud vaatama", st tegelased tuttavad ja lugu oli arusaadav.

***

James Cox'i "Billionaire Boys Club" (2018)

Tõsielulisel lool põhinev bizness-cum-crime draama on vaesemehe Wall Streeti Hunt, parimal juhul. Kuid ka sellest jääb asi pigem kaugele, liiga cringe ja hüplev lugu, et haaraks kaasa. Noored näljased kuked okeid, kuid egomaniac bossi-karakter Kevin Spacey' rollis ei toiminud. 90's Spacey was something else.

**

Shin'ichiro Ueda' "One Cut of The Dead" (2017)

Jaapani horror-comedy, kus võttemeeskond filmib zombie apocalypsi, mille ajal juhtubki zombie apocalyps, mille nad on ise salaja lavastanud. Äärmiselt segane ja jabur möll, mida ei viitsinud lõpuni jälgidagi (siiski tegin seda, kahjuks). Skip.

*

Fatih Akin'i "The Golden Glove" (2019)

Originaalnimega "Der goldene Handschuh" on fantastiline õõvahorror kunagi Hamburgis juhtunud mõrvadest. Audentne setting, retsid karakterid, seosetu dialoog ja võigas roim. Selle rariteetse žanri austajatele maiuspala. Ma päris 10't ei anna, kuid meenutan muigega.

***

Gail Mancuso' "A Dog's Journey" (2019)

Järjefilm 2017a menukile "A Dog's Purpose", kus näeme taaskord vahvaid doggosid andmas oma panust obv love-storyle jm seiklustele, mida elu ette viskab. Lustakad juhtumised ja konstantne feel-good factor teevad sellest komöödiast ideaalse date night või ka family time movie. Dogs are just the best!

****

Harmony Korine' "The Beach Bum" (2019)

Raju komöödia stonerist nimega Moondog, kes elab elu oma reeglite järgi. Peamiselt kaunil Miami beachil aset leidev lugu on pealtnäha sisutühi, kuid see vaib, mida Kuukoera rollis Matthew McConaughey väga edukalt edasi andis, oli funny and smooth. Worry less, live better.

***

Noah Baumbach'i "Marriage Story" (2019)

Tänavustel Oscaritel mitmes olulises kategoorias esindatud draama. Kuigi filmi ainsa O võitis supporting actress Laura Dern, siis leading rollides Adam Driver ja Scarlett Johanson viivad sind veenvale emotsionaalsele karussellile, mis paneb ilmselt paljud oma hetkeelu analüüsima ja mine tea, ehk ka ümberhindama. Omamoodi vaimukas, tõsiselt traagiline, kuid powerful acting wins here.

****

Sam Mendes'i "1917" (2019)

10 Oscarile kandideerinud ning lõpuks 3 (cinematography, visual effects, sound mixing) võitnud sõjadraama on jahmatav, raputav, unustamatu kogemus. Erakordselt tugeval Oscari-aastal jäi küll ilma mitmest põhikati võidust, kui see vähenda unikaalse one long-shot stiilis epic masterpiece'i väärtust. "1917" jookseb easily minu all-time war moviede top10 listi.

*****

No comments:

Post a Comment