Wednesday, November 21, 2018

 Michael R. Roskam'i "The Drop" (2014)

Klassikaline NY baari, rahapesu ja low-key mob movie, kuid erakordselt tugevate eluliste esitustega kõikidelt peategelastest. Tom Hardy oli fenomenaalne ontliku barman Bob'ina ning James Gandolfini lahkus ekraanilt jäädavalt mälestuväärse Cousin Marv'i rolliga. Great stuff.

****

Peyton Reed'i "Ant-Man" (2015)

Lõpuks üks Marvel'i stuudio originaaltegelane, kes üllatas positiivselt. Kinno ei tõtanud, kuid hiljem nähtuna oli visuaalselt äge vaatamine, kuigi süžee kulg oli ilmselge ja mitte nii kaasahaarav. Möödunud suvel tuli järg - osa 2 koos Vaablasega. Pole näinud.

***

Andrew Niccol'i "Good Kill" (2014)

Moodne tagatubades toimuv war thriller toob ekraanile fantastilise Ethan Hawke'i, kuid tema püüdlik roll oma töö eetilisuses kahtleva hakkava droonipiloodina ei suuda päästa muidu kesist filmi. Plot ja style on lubav, aga kõigest muust jääb vajaka. Unustad filmi ca 10 minutiga.

**

Ben Wheatley' "High-Rise" (2015)

75'aasta London'i ülikõrges tower blockis toimuv drugs & alcoholi ohjeldamatu nautlus viib vihkamise, mõrva ja kontrollimatu kaoseni. Justkui põnev murdumine pseudo-apokalüps maailmas, kuid kohutavalt igav ja puine vaatamine ning kaugel-kaugel lubavast sisust. Disappoint.

*

Ridley Scott'i "The Martian" (2015)

Meisterlavastaja selle kümnendi kesiste sci-fi (mitte action jm filmide) erand. Mõistagi on pundis staarid Matt Damon ja Jessica Chastain. Visuaalselt haarav keskkond ja nutikas script. Meeldiv valik filmiõhtuks, kuid jahmatavat elamust ei pakkunud.

***

Damian Szifron'i "Relatos Salvajes" (2014)

Mõne aasta eest parima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerinud Argentiina comedy-thriller on vägev üllatuspomm, mis kombineerib endas 6 sõltumatut lugu hävituslikust kättemaksust. Eriti head lood esimesed 4, biggest props story no 3.

****

Nick Cassavetes'e "The Other Woman" (2014)

Romantiline komöödia "The Notebook" lavastajalt. Ekraanil säravad kolm kaunist blondiini, üks kuulsam kui teine. Nende sihtmärgiks aga international man of mystery - taanlane Nikolaj Coster-Waldau. Kuigi lugu on catchy ja plikalikult muhe, ei tekitanud telkust nähtud (mees)nõiajaht kestvaid emotsioone. Osatäitjate tõttu parem, kui paljud taolised üllitised.

**


Brad Anderson'i "Stonehearst Asylum" (2014)

Õudussugemetega thriller, mis nagu nimestki võib järeldada, viib vaataja vaimuhaiglasse. Õnneks on kaaslasteks alati sümpaatne Kate Beckinsale ning suure imestusena ka kaks elavat legendi - sir'id Michael Caine ja Ben Kingsley. Solid kolm.

***

David Dobkin'i "The Judge" (2014)

Eelmisel kümnendil mõne toreda komöödia ("Wedding Crashers") teinud mees tuli tagasi suurepärase kohtudraamaga. Julgete ja salapäraste karakteritega film on kaugel igavast kohtucasest. Side-story komplementeerib kenasti põhilugu. Aga kahtlemata star of the show on star of any show - Robert Downey Jr.

****


Joel Edgerton'i "The Gift" (2015)

Austraalia actor Joel Edgerton mitte ainult üksi ei kirjutanud originaalstsenaariumi, lavastanud filmi, vaid mängis ka ühte peaosa - villaini. What a guy! Ja milline debüüt. Stalker-thriller on judinaid ja ebamugavust tekitav närvidemäng, mis rahuneb alles creditsi lõppedes.

*****

No comments:

Post a Comment