Wednesday, August 26, 2020

Janus Metz'i "Borg McEnroe" (2017)

70-ndate legendaarseim vastasseis tennises - ekstsentriline jänki John McEnroe vs tüüne viiking Björn Borg. 2 eri iseloomu ja stiili, kuid sama passion ja obsession. Euroopalik lavastus, äärmiselt cool ja detailne, samas mitte tavaline. Sverrir Gudnason ongi real-life Borg 100%.

*****

Brad Furman'i "The Infiltrator" (2016)

Hollywood'i noorema põlve režissöör Furman'i seni parim film. 2011a läbilöök "The Lincoln Lawyer" mind ei paelunud, siis see korüfee Bryan Cranston'iga peaosas krimipõnevik Pablo Escobar'i vahelevõtmisest oli väga meeldiv üllatus. 2h solid hämarat meelelahutust.

****

Kathryn Bigelow' "Detroit" (2017)

"The Hurt Locker" ja "Zero Dark Thirty" Oscar-winning duo Bigelow-Boal (screenwriter) tegid seda taas. Pingest nõretav draama 67'a Detroidi rahutuste ajal toimunud intsidendist. Taaskord kvaliteetne toodang, kuid venis liialt pikale suhteliselt sündmuste vaese sisuga.

***

Greta Gerwig'i "Lady Bird" (2017)

Noore kirjaneitsi-cum-director Greta Gerwig'i läbilöögifilm, mis nomineeriti lausa 5 põhikatis ka Oscarile. Saoirse Ronan on kahtlemata andekas näitleja, kes sobib oma noore välimuse tõttu ideaalselt coming-to-age moviesse tiinekat mängima, kuid film oli suur pettumus. Loo kiirus, struktuur ja toon igav ning ei jätnud mingit kestvat emotsiooni.

**

Robert Schwentke' "Allegiant" (2016)

2014a "Divergent" ja 2015a "Insurgent" kohutav järjefilm. Klišeedest ja arusaamatutest efektidest kubiseva ulmefilmi suurim üllatus oli see, et kuidas oldi üldse jõutud juba 3. filmini. Vaevalt oleks eelmise 2 nägemine mind kuidagi mõjutanud - õigemini oleks - ma poleks never selle osani jõudnud. Horrible kaka.

*

Dee Rees'i "Mudbound" (2017)

4 Oscarile (sh kõige kiftimatele - screenplay, music, cinematography) kandideerinud ajastu-draama 50-ndate rural Mississippis, kus kerkivad esile teemad nagu rassism, vaimne tervis, sõjast tagasi argiellu, kättemaks ning andestamine jne. Fantastiline cast ja haarav lugu, brutaalsed stseenid retsid. Pole kõigile, kuid kunstiliselt top-notch.

****

Doug Liman'i "American Made" (2017)

Keskset rolli kannab tõsielul põhinevas seiklusloos CIA heaks töötanud drug-pilot Barry Seal'i kehastav Tom Cruise, kes talle omaselt jällegi silmapaistev. Koomikaga ehitud põnevik oli tore, kuid ehk liialt laialivalguv, mistõttu muutus väsitavaks.

***

Joseph Kosinski' "Only The Brave" (2017)

Granite Mountain Hotshots - traagiline true life story eliittuletõrjujatest, kes võitlesid ajaloolise kulutulega. Silmiavav film teemas ja emotsionaalne rollercoaster esituses. Vapustav cast. Underrated movie!

****

George Clooney' "Suburbicon" (2017)

Nii director Clooney kui kogu põhitrupp eesotsas Matt Damon, Julianne Moore ja Oscar Isaac on varasemalt olnud osalised mitmeski Coen Brothers'i filmis. Nende omapärane touch kumab läbi igas dialoogis, kaadris. See on koomiline, must ja üdini kummaline. Like it.

***

Lee Unkrich & Adrian Molina' "Coco" (2017)

Originaalne latiinokultuuri, muusikat ja surnute maailma ühendav joonisfilm võlub suurepäraste karakterite, detailirohkuse, kaasahaarava muusika ja üllatusi pakkuva looga. Feel good gem.

****

No comments:

Post a Comment